Największe podkarpackie uczelnie wyższe objęły patronatem Podcast Roku – Konkurs imienia redaktora Janusza Majki

Politechnika Rzeszowa, Uniwersytet Rzeszowski Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa. Wszystkie te uczelnie wyższe zdecydowały się objąć patronatem konkurs, którego celem jest promowanie jakości, oryginalności i kultury przekazu różnych form  dźwiękowych. Konkurs umożliwi wybór najlepszych jakościowo i najbardziej wartościowych poznawczo podcastów przedstawiających w interesujący sposób tematy związane między innymi ze sprawami społecznymi, międzynarodowymi, podróżniczymi, motoryzacyjno-sportowymi, zdrowotnymi i religijnymi.

Tymi tematami przez 40 lat pracy w Polskim Radiu w Rzeszowie zajmował się Janusz Majka? dziennikarz i pasjonat radia. Konkurs jest formą upamiętnienia redaktora Majki, zmarłego w lutym 2021 roku z powodu COVID ? 19. Janusz Majka był absolwentem Politechniki Rzeszowskiej, podczas studiów na tej uczelni rozpoczął swoja przygodę z radiem w Studenckim Radiu Rzeszów ?Centrum?. Później, przez lata pracy już w Polskim Radiu Rzeszów współpracował z rzeszowskimi uczelniami ? m.in. w roku 2006 relacjonował uroczystość przyznania pośmiertnie Janowi Pawłowi II przyznanego mu wcześniej tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Rzeszowskiego. Doktorat honoris causa dla Jana Pawła II był pierwszym takim tytułem przyznanym przez tę uczelnię.

Jednym z pierwszych partnerów Konkursu jest Fundacja Pomocy Szkole im. ks. Stanisława Konarskiego I LO w Rzeszowie, którego absolwentem był Janusz Majka. Główna kampania promująca Konkurs rozpocznie się we wrześniu 2021. Wręczenie nagród na uroczystej gali w Rzeszowie odbędzie się w listopadzie.